Endüstri 4.0

the way of the industry 4.0

Endüstri 4.0

Dördüncü Sanayi Devrimi (veya Endüstri 4.0), modern akıllı teknolojiyi kullanarak geleneksel üretim ve endüstriyel uygulamaların devam eden otomasyonudur. Artan otomasyon, gelişmiş iletişim ve insan müdahalesine ihtiyaç duymadan öz-izleme ve sorunları analiz edip teşhis edebilen akıllı makinelerin üretimi için, büyük ölçekli Makineler Arası İletişim (M2M) ve nesnelerin interneti (IoT) entegre edilmiştir.

Design principles and goals

Arabağlantı — makineler, cihazlar, sensorlar ve insanların nesnelerin interneti veya insanların interneti (IoP) ile birbirleriyle bağlantı kurma ve iletişim kurma yeteneği Bilgi şeffaflığı — Endüstri 4.0 teknolojisinin sağladığı şeffaflık, operatörlere karar vermeleri için kapsamlı bilgiler sağlar. Ara bağlantı, operatörlerin üretim sürecindeki tüm noktalardan çok büyük miktarlarda veri ve bilgi toplamasına ve işlevselliği artırmak için iyileştirilebilecek kilit alanları belirlemesine olanak tanır. Teknik destek — karar alma ve problem çözmede insanlara yardımcı olacak sistemlerin teknolojik tesisi ve insanlara zor veya güvenli olmayan görevlerde yardım etme yeteneği Merkezi olmayan kararlar - siber fiziksel sistemlerin kendi başlarına karar alma ve görevlerini mümkün olduğunca özerk bir şekilde yerine getirme yeteneği. Yalnızca istisnalar, müdahale veya çelişen hedefler durumunda görevler daha yüksek bir düzeye devredilir.

Endüstri 4.0’ın Faydaları

Arttırılmış Üretkenlik
Basit bir ifadeyle, Endüstri 4.0 teknolojileri daha azıyla daha fazlasını yapmanızı sağlar. Diğer bir deyişle, kaynaklarınızı daha uygun maliyetli ve verimli bir şekilde tahsis ederken, daha fazla ve daha hızlı üretebilirsiniz.  

Arttırılmış Verimlilik
Endüstri 4.0 ile ilgili teknolojilerin bir sonucu olarak, üretim hattınızın birden çok alanı daha verimli hale gelecektir.  

Artan Bilgi Paylaşımı ve İşbirliğine Dayalı Çalışma
Geleneksel üretim tesisleri, hangarlarda faaliyet gösterir. Bireysel tesisler, bir tesis içindeki bireysel makineler gibi hangarlardır. Bu, minimum işbirliği veya bilgi paylaşımı ile neticelenir.  

Esneklik ve Çeviklik
Endüstri 4.0’ün faydaları ayrıca arttırılmış esneklik ve çevikliği de içerir. Örneğin, bir Akıllı Fabrikada üretimi arttırmak veya azaltmak daha kolaydır.  

Uyumluluğu Kolaylaştırır
Farmasötik ve tıbbi cihaz üretimi gibi sektörlerdeki düzenlemelere uymak, manuel bir süreç olmak zorunda değildir.  

Daha İyi Müşteri Deneyimi
Endüstri 4.0, müşterilere sunduğunuz hizmeti iyileştirme ve müşteri deneyimini geliştirme fırsatları da sunar.  

Maliyetleri Düşürür
Akıllı Fabrika olmak bir gecede ve kendiliğinden de olmaz. Bunu başarmak için yatırım yapmanız gerekir, bu nedenle ön ödemeler vardır.  

Daha Yüksek Gelirler
Yukarıdaki maddelerin çoğu, üretim tesisiniz için daha yüksek gelirlerle sonuçlanabilir.  

Arttırılmış Karlılık
Bu Endüstri 4.0 avantajını, düşük maliyetlerle daha yüksek gelirler dahil olmak üzere yukarıdaki noktaların birçoğu ile elde edeceksiniz.  

Yatırım Getirisi Sağlama
Endüstri 4.0 teknolojileri, dünya genelinde üretimi dönüştürüyor. Gerçekten önemli olan, Endüstri 4.0’ün faydaları ve potansiyel yatırım getirisidir.

Bileşenler

Siber-Fiziksel Sistemler
Nesnelerin İnterneti (IoT)
Bilgisayar Sistem Kaynaklarının İsteğe Bağlı Kullanılabilirliği
Bilişsel Bilgi İşleme

Bir Demo İsteyin

Trek ile teknolojiyle tanışın
© 2021 Trek | Tüm Hakları Saklıdır
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram