Cloud Campus

on the way of digital workspace with Cloud Campus

Oxygen Icon Box

Agile your business

Oxygen Icon Box

Any where Any time

Oxygen Icon Box

One stop shop networking

CLOUD CAMPUS NEDİR?

Dijital dönüşüm, üretim, satış ve hizmetleri kapsayan ofis otomasyonunun ötesine geçiyor. Üç ana trend ile tanımlanır: her şey bağlantılı, uygulama bulutlaştırma ve veri birleştirme.   Bununla birlikte, insanlar, nesneler ve bulutlar arasındaki çok sayıda bağlantı, katlanarak daha fazla ağ bant genişliği gerektirir. Özellikle uzaktan işbirliği olmak üzere bulut tabanlı uygulamalar, benzeri görülmemiş bir ağ kalitesine ihtiyaç duyar. Ve manuel ağ operasyonları ve bakımı, hızla değişen servislere ayak uyduramaz. İşte burada Huawei’nin CloudCampus 2.0 Çözümü devreye giriyor. Bu geleceğe yönelik çözüm, Otonom Sürüş Ağı (ADN) mimarisini temel alır ve Wi-Fi 6, Yazılım Tanımlı Ağ (SDN), bulut ve Zeka gibi son teknolojiden faydalanır. Her büyüklükten kuruluşlar, CloudCampus 2.0 ile garantili yüksek kaliteli bulut tabanlı uygulama deneyiminin yanı sıra gigabit-kablosuz erişim, her şeyin sorunsuz ve güvenli bağlantısını sağlayan yeni nesil kampüs ağları oluşturabilir. Sonuç olarak kuruluşlar, kampüs ağlarının sermaye ve işletme giderlerini düşürürken daha yüksek dijital verimlilik elde ederler.

CLOUD CAMPUS

Bulut bilişim, Büyük Veri ve mobil İnternet gibi yeni bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİTler) hızla gelişmesiyle, geleneksel dağıtım ve yönetim çözümleri, düşük dağıtım verimliliği, karmaşık ağ yönetimi ve yüksek işletme gideri (OPEX) sorunlarıyla karşı karşıya kalır ve böylece hızla değişen hizmet gereklerini karşılayamaz. Huawei CloudCampus Çözümü, bulut bilişim teknolojilerini kullanarak uzak çok kullanıcılı ağların otomatik ve merkezden yönetimini uygular, geleneksel ağ çözümleriyle sağlanamayan veri toplama ve analiz becerileri sağlar ve ağı (LAN/WLAN) bie hizmet (NaaS) olarak uygular. Çevik Denetleyici-Kampüs, CloudCampus Çözümünün temel bir bileşenidir. Bulut bilişim teknolojilerini kullanarak geleneksel ağ yönetimi işlevlerini bulutlaştırır ve kurumsal kampüs ağ hizmetlerinin esnek genişletilmesiyle, çok kullanıcılı yönetim, tak-çalıştır, kullanıcı erişimi, bulut tabanlı ağ planlaması, bulut tabanlı PMI ve açık API’ler gibi çeşitli özellikler sağlar.

CloudCampus Description

With the rapid development of new information and communications technologies (ICTs) such as cloud computing, Big Data, and mobile Internet, traditional deployment and management solutions are faced with problems of low deployment efficiency, complex network management, and high operating expense (OPEX), and therefore cannot meet rapidly changing service requirements. Huawei CloudCampus Solution implements automatic and centralized management of remote multi-tenant networks using cloud computing technologies, provides data collection and analysis capabilities that cannot be provided by traditional network solutions, and implements network (LAN/WLAN) as a service (NaaS). The Agile Controller-Campus is a core component of CloudCampus Solution. It cloudifies traditional network management functions using cloud computing technologies, and provides various features, such as multitenant management, plug-and-play, user access, cloud-based network planning, cloud-based PMI, and open APIs, implementing flexible expansion of enterprise campus network services.

Bulut Yönetilen Ağ Çözümü

loud Managed Network Solution redefines and migrates network management from on-premises to the cloud. This is ideal for building a simplified, smart, and superfast cloudbased network that delivers a superior user experience, helping enterprises of all sizes achieve their digital transformation goals.

Network Development Trends

Enterprise Digital Transformation Fast provisioning of new services Service diversity Big data-driven business Service cloudification

Bulut Yönetilen Ağ Çözümü

Ağ Katmanı
Perakende, konaklama ve eğitim gibi sektörlerdeki kullanıcılara ağ hizmetleri sağlamak için, bulut modunda çalışan ağ cihazları (ör. WLAN cihazları, anahtarlar, yönlendiriciler ve güvenlik duvarları) kullanılır.  

Bulut Yönetim Platformu Katmanı
Bulut yönetim platformu, iMaster NCE-Campus (bir yönetim ve kontrol sistemi) ve iMaster NCE-CampusInsight’tan (bir akıllı analiz sistemi) oluşur. Bu platform, web tabanlı kullanıcı arayüzü (web UI) ile ağ planlama ve konuşlandırmadan ağ optimizasyonu ve İşletme ve Bakıma kadar tüm yaşam döngüsü boyunca bulut hizmetleri sağlar. Bir tarayıcı veya CloudCampus APP kullanarak bir mobil cihazda oturum açtıktan sonra ağı kolayca konuşlandırabilir, ağ yapılandırmalarını değiştirebilir ve ağ cihazlarını yükseltebilirsiniz. Sonuç, merkezi olmayan yönetimden merkezileştirilmiş yönetime ve lokalden uzaktan İşletme ve Bakıma bir geçiştir.  

Katma Değerli SaaS Katmanı
Bulut yönetimi platformu, dört kategoride standartlara uygun açık API’ler sağlar: kimlik doğrulama ve yetkilendirme, ağ otomasyonu, ağ İşletme ve Bakımı ve katma değerli veriler. Bu Uygulama Programlama Arayüzleri (APIlar), Huawei ve ortaklarının katma değerli uygulama hizmetleri sunmasına olanak tanır. Şu anda, elektronik raf etiketi, e-Schoolbag, müşteri akış analizi ve varlık yönetimi gibi 180’den fazla uygulama türü, perakende, konaklama, eğitim ve sağlık gibi sektörlerde desteklenmekte ve sektör oyuncularının katma değerli SaaS hizmetlerine erişmesine geçmesine yardımcı olmaktadır.

Çözüm Bileşenleri

Agile Controller-Campus, hizmet amacını otomatik olarak anlama ve otomatik ağ yapılandırması gibi akıllı yetenekleri uygulamak için açık dijital mimari üzerine inşa edilen bir ağ yönetimi ve kontrol sistemidir. CampusInsight, büyük veri analitiği teknolojileri ve makine öğrenmesi algoritmalarıyla desteklenen akıllı bir ağ analiz sistemidir. Akıllı ağ işletme ve bakımını uygulamak için ağ çapında kullanıcı deneyimi farkındalığı ve proaktif hata tahmini sunar. CloudCampus APP, ağ planlaması ve konuşlandırmasında kabul ve İşletme ve Bakıma kadar tam yaşam döngüsü yönetimi işlevleri sağlayan bir mobil uygulamadır. 30’dan fazla pratik araç, senaryoya özel paket yapılandırması, hızlı konuşlandırma, Wi-Fi sağlık kontrolü ve uzaktan incelemeyi kapsar.

Bir Demo İsteyin

Trek ile teknolojiyle tanışın
© 2021 Trek | Tüm Hakları Saklıdır
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram